Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w marcu 2013 r. 8 kwietnia 2013 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu marca 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 159 373 bezrobotnych. Było to o 2271 osób (1,4%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o 9833 osoby (6,6%) więcej niż w końcu marca 2012 roku. W marcu 2012 roku liczba bezrobotnych
w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 1969 osób (1,3%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu marca 2013 r. wyniosła 2 315,9 tys. osób i w odniesieniu do lutego zmniejszyła się o 0,9% (w roku 2012 wzrost wyniósł 1,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W marcu 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 18 powiatach województwa: od 9 osób w powiecie toruńskim do 407 osób w powiecie lipnowskim. W 5 powiatach odnotowano wzrost liczby bezrobotnych: od 5 osób w powiecie mogileńskim do 106 osób w powiecie bydgoskim.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W lutym 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 6545 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 142 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 135 więcej niż w marcu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.