Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w kwietniu 2013 r. 9 maja 2013 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu kwietnia 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 155 086 bezrobotnych. Było to o 3997 osób (2,5%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o 10 629 osób (7,4%) więcej niż w końcu kwietnia 2012 roku. W kwietniu 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 5083 osoby (3,4%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu kwietnia 2013 r. wyniosła 2258,6 tys. osób i w odniesieniu do marca zmniejszyła się o 2,4% (w analogicznym okresie w roku 2012 spadek wyniósł 3,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS

W kwietniu 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 22 powiatach województwa: od 4 osób w powiecie wąbrzeskim do 450 osób w powiecie inowrocławskim. Wzrost liczby bezrobotnych odnotowano w Bydgoszczy (o 132 osoby).

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W kwietniu 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 6110 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 696 mniej niż w ubiegłym miesiącu, ale o 1023 więcej niż w kwietniu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.