Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w maju 2013 r. 11 czerwca 2013 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu maja 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 150 684 bezrobotnych. Było to o 4288 osób (2,8%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o 9731 osób (6,9%) więcej niż w końcu maja 2012 roku. W maju 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 3504 osoby (2,4%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu maja 2013 r. wyniosła 2177,5 tys. osób i w odniesieniu do kwietnia zmniejszyła się o 3,5% (w analogicznym okresie w roku 2012 spadek wyniósł 2,8%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS:

W maju 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił we wszystkich 23 powiatach województwa: od 1 osoby w powiecie mogileńskim do 542 osób w powiecie inowrocławskim.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W maju 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5118 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 663 mniej niż w ubiegłym miesiącu, ale o 107 więcej niż w maju 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.