LATO Z OHP w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu 28 czerwca 2013 drukuj

Wakacje to czas odpoczynku od szkoły, ale i nie tylko. To doskonała okazja dla młodzieży aby zarobić dodatkowe pieniądze czy ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny.

Oferty pracy sezonowej, giełdy pracy w Młodzieżowych Biurach Pracy w Toruniu, w Grudziądzu, w Brodnicy i Wąbrzeźnie oraz Punktach pośrednictwa w Chełmnie i Golubiu – Dobrzyniu, zajęcia warsztatowe w ramach projektu „Laboratorium Młodych Aktywnych”, konkurs fotograficzny „Pracuj z OHP” czy Wakacyjne Kino Młodzieżowe to tegoroczna propozycja dla młodych spędzenia lata z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu.

Masz 16-25 lat? Szukasz pracy na wakacje?

Zapraszamy do nas młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną w wieku od 16 do 25 lat. W Młodzieżowych Biurach Pracy OHP w Toruniu, Brodnicy, Wąbrzeźnie i Grudziądzu oraz Punktach Pośrednictwa Pracy OHP w Chełmnie i Golubiu-Dobrzyniu czekają m.in.: oferty pracy w rolnictwie (zbiory warzyw i owoców), opieki nad osobami starszymi lub niepełnosprawnymi, do obsługi wesołych miasteczek, inwentaryzacji, przy roznoszeniu ulotek itp.

Przy rejestracji w biurze wymagany jest dowód osobisty lub inny dokument tożsamości oraz, w przypadku osób niepełnoletnich, zgoda rodziców lub opiekunów na podjęcie pracy.

Aktualne oferty pracy dostępne na stronie internetowej www.mbp.ohp.pl  oraz informacje o planowanych giełdach pracy na stronie www.kujawsko-pomorska.ohp.pl.

Dla osób które podejmą wakacyjną pracę za pośrednictwem OHP przygotowaliśmy  konkurs fotograficzny „Pracuj z OHP”. Zapraszamy do przesyłania do końca września br. do nas e-mailem na adres: ceipm kropka torun małpa ohp kropka pl swojego zdjęcia podczas pracy wraz z imieniem, nazwiskiem i tytułem. Najlepsze i najciekawsze zdjęcia wyróżnimy atrakcyjnymi nagrodami.

Chcesz ciekawie i aktywnie spędzić czas wolny?

Jeśli chcesz spędzić twórczo czas, nauczyć się nowych rzeczy i poznać ciekawych ludzi weź udział w bezpłatnym, wakacyjnym projekcie „Laboratorium Młodych – Aktywnych”. Podczas spotkań warsztatowych uczestnicy nauczą się jak organizować wydarzenia kulturalno-społeczne w przestrzeni miejskiej np. happening, flashmob, święto ulicy, dzień sąsiada, festiwal uliczny, poznają sposoby promocji i szukania wsparcia w tego typu działaniach, zdobędą szlif z wodzirejstwa, wystąpień publicznych, improwizacji. Pokażemy także młodzieży jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak motywować siebie i innych do działania. Udział w projekcie jest bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona! Więcej informacji na www.kujawsko-pomorska.ohp.pl w zakładce komunikaty.

Jeśli chcesz efektywnie spędzić czas, nauczyć się czegoś nowego o sobie i rozwinąć umiejętności poszukiwane na rynku pracy zapraszamy wraz z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu do Wakacyjnego Kina Młodzieżowego pt.: Akademia Umiejętności na projekcję filmów edukacyjnych tj. m.in.: autoprezentacja, mowa ciała, wystąpienia publiczne, jak być liderem i przewodzić ludziom, poczucie własnej wartości. Wakacyjne Kino połączone będzie z dyżurem Lidera Klubu Pracy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu, gdzie osoby chętne poszukujące pracy i nie tylko będą mogły skorzystać bezpłatnie z porad  i konsultacji np. dokumentów aplikacyjnych – CV i listu motywacyjnego, dowiedzieć się o aktualnych ofertach pracy wakacyjnej w OHP, dowiedzieć  się jak i gdzie szukać pracy na lokalnym rynku pracy, zbadać swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe za pomocą testów. Więcej informacji na www.kujawsko-pomorska.ohp.pl w zakładce komunikaty.

A po wakacjach…? Nie wiesz jaką szkołę czy zawód wybrać?

My pomożemy Ci rozpoznać predyspozycje zawodowe i zaplanować dalszą karierę. Doradcy zawodowi w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu i w Młodzieżowych Centrach Kariery w Chełmnie, w Brodnicy i w Grudziądzu zapraszają na usługi poradnictwa zawodowego w ramach których oferuje młodzieży bezpłatne indywidualne konsultacje i panowanie kariery, warsztaty,  informacje o zawodach, testy psychologiczne i predyspozycji zawodowych.

Zapraszamy na Lato z OHP. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje:

Agnieszka Szczypińska – Dyrektor

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Toruniu

ul. Poznańska 11/13; 87-100 Toruń

tel. 056 690 41 68 (wew. 46)

zdjecie-1zdjecie-2