Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2013 r. 7 sierpnia 2013 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu lipca 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 143 830 bezrobotnych. Było to o 1951 osób (1,3%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o 7464 osoby (5,5%) więcej niż w końcu lipca 2012 roku. W lipcu 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 1519 osób (1,1%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia (na podstawie liczby pracujących z końca czerwca br.) wyniosła w lipcu 2013 r. w Polsce 13,1% i w porównaniu do czerwca spadła o 0,1 pkt. proc. Województwo kujawsko-pomorskie zostało zaliczone do pięciu województw, w których natężenie bezrobocia spadło o 0,2 punktu, a więc szacuje się, że stopa bezrobocia w naszym regionie wyniosła 17,4%.

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS:

W lipcu 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 13 powiatach województwa: od 35 osób w powiecie rypińskim do 580 osób w Grudziądzu. Wzrost odnotowano w 10 powiatach: od 4 osób w powiecie aleksandrowskim do 183 osób w powiecie radziejowskim.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W lipcu 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5995 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 874 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 1883 więcej niż w lipcu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.