Konsultacje społeczne “Planu działania na lata 2014-2015 dla Priorytetu VI PO KL” 22 sierpnia 2013 drukuj

Informujemy o rozpoczęciu w województwie kujawsko-pomorskim procesu konsultacji społecznych dotyczących Planu działania PO KL na lata 2014-2015.

W związku w przygotowywaniem Planu Działania na lata 2014-2015, zwracamy się do Państwa z prośbą o propozycje w zakresie szczegółowych kryteriów wyboru projektów
w ramach wstępnie zaplanowanego na lata 2014-2015 konkursu, w ramach Poddziałania 6.1.1 „Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy”. W Planie Działania na lata 2014-2015 została również zaplanowana kontynuacja projektów systemowych.

W pozostałych Działaniach/Poddziałaniach komponentu regionalnego PO KL WUP
w Toruniu obecnie nie planuje ogłaszać w roku 2014 konkursów z uwagi na wyczerpanie się alokacji finansowej przyznanej dla województwa kujawsko-pomorskiego na realizację PO KL.

Zaplanowane typy operacji do realizacji w przyszłorocznym konkursie w Poddziałaniu 6.1.1 uwzględniają „Zalecenia Instytucji Zarządzającej odnośnie kierunków wsparcia zaplanowanych w Planach działania na lata 2014-2015 dla komponentu regionalnego”.

Prowadzone konsultacje posłużą do stworzenia dokumentu, którego zapisy odpowiadają na realne potrzeby naszego regionu. Wyniki przeprowadzonych konsultacji zostaną przekazane również grupom roboczym odpowiedzialnym za opracowanie PD, członkom Podkomitetu Monitorującego PO KL, Instytucji Zarządzającej i Komisji Europejskiej.

Konsultacje na tym etapie planowane są do 30 sierpnia br.

Udział w konsultacjach jest możliwy za pośrednictwem załączonego formularza. Wypełniony formularz, jak również wszelkie pytania i wątpliwości związane z procesem konsultacji należy zgłaszać na adres e-mail: kinga kropka wysocka małpa wup kropka torun kropka pl