Narada Dyrektorów powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego 4 października 2013 drukuj

W dniu 2 października 2013 r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu odbyła się narada dyrektorów powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego.  Tematem spotkania było omówienie sytuacji na regionalnym rynku pracy oraz bieżącej działalności powiatowych urzędów pracy. W trakcie spotkania omówiono również przebieg konsultowanego z powiatami „Projektu kryteriów ustalania kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań realizowanych przez powiaty w 2014 roku” jak również zagadnienia funkcjonowania PUP w świetle projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Podczas spotkania omówiono także stan wdrażania Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Tematem, który poruszono podczas spotkania była również problematyka nauczycieli objętych zwolnieniami. Podczas spotkania poruszono również temat wdrażania inicjatywy na rzecz zatrudnienia osób młodych w kontekście m.in. wprowadzenia pakietu rozwiązań aktualnie testowanych poprzez projekt pilotażowy „Twoja Kariera – Twój Wybór” oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).