Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w październiku 2013 r. 28 listopada 2013 drukuj

Według stanu w końcu października 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 143 088 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmuje 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 0,3%, ale w odniesieniu do października roku ubiegłego wzrosła o 3,4% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmalała o 0,4%, a w odniesieniu do października ub. r. odnotowano wzrost o 4,0%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w październiku wyniosła 17,4%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmuje 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc., ale w odniesieniu do października ub. r. wzrosła – o 0,6 pkt. proc. (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia nie zmieniła się, a w odniesieniu do października ub. r. odnotowano wzrost o 0,5 pkt. proc.)

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.