Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w grudniu 2013 r. 9 stycznia 2014 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu grudnia 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 150 146 bezrobotnych. Było to o 3487 osób (2,4%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 1307 osób (0,9%) więcej niż w końcu grudnia 2012 roku. W grudniu 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 6432 osoby (4,5%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu grudnia 2013 r. wyniosła 2 157,9 tys. osób i w odniesieniu do listopada wzrosła o 41,8 tys. osób (w analogicznym okresie w roku 2012 odnotowano w tym zakresie wzrost 78,7 tys. bezrobotnych).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W grudniu 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 22 powiatach województwa: od 21 osób we Włocławku do 402 osób w powiecie sępoleńskim. Spadek odnotowano jedynie w Toruniu (o 39 osób)

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W grudniu 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 3082 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej, o 931 mniej niż w ubiegłym miesiącu, ale o 828 więcej niż w grudniu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.