Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w grudniu 2013 r. 10 lutego 2014 drukuj

Według stanu w końcu grudnia 2013 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 150145 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie wzrosła o 2,4%, a w odniesieniu do grudnia roku 2012 wzrost wyniósł 0,9% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o 2,0%, a w odniesieniu do grudnia 2012 r. odnotowano wzrost o 1,0%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w grudniu wyniosła 18,1%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zwiększyła się o 0,3 pkt. proc., ale w odniesieniu do grudnia 2012 r. – nie zmieniła się (w kraju w odniesieniu do listopada stopa bezrobocia wzrosła o 0,2 pkt. proc, ale w odniesieniu do grudnia 2012 r. nie zmieniła się i wyniosła 13,4%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.