Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w styczniu 2014 r. 11 lutego 2014 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu stycznia 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 156 676 bezrobotnych. Było to o 6531 osób (4,3%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca, ale o  2353 osoby (1,5%) mniej niż w końcu stycznia 2013 roku. W styczniu 2013 r. liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 10 190 osób (6,8%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu stycznia 2014 r. wyniosła 2 259,5 tys. osób i w odniesieniu do grudnia 2013 r. wzrosła o 101,6 tys. osób (w analogicznym okresie w roku 2013 odnotowano w tym zakresie wzrost 158,9 tys. bezrobotnych).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS

W styczniu 2014 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wzrost liczby bezrobotnych wystąpił we wszystkich powiatach województwa: od 2 osób w powiecie radziejowskim do 662 osób w Bydgoszczy.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W styczniu 2014 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5948 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 2762 więcej niż w grudniu 2013 r. i o 1343 więcej niż w styczniu 2013 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.