Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w marcu 2014 r. 5 maja 2014 drukuj

Według stanu w końcu marca 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 151 674 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 3,4%, a w stosunku do marca roku 2013 spadek wyniósł 4,7% (w Polsce w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 3,3%, a w porównaniu z marcem 2013 r. wystąpił spadek o 5,7%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w marcu wyniosła 18,2%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,6 pkt. proc., a w stosunku do marca 2013 r. – o 0,8 pkt. proc. (w Polsce stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,4 pkt. proc w odniesieniu do lutego i o 0,8 pkt. proc. w stosunku do marca 2013 r. i wyniosła 13,5%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.