Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w maju 2014 r. 2 lipca 2014 drukuj

Według stanu w końcu maja 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 137 300 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 4,3%, a w stosunku do maja roku 2013 spadek wyniósł 8,8% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 4,4%, a w porównaniu z majem 2013 r. wystąpił spadek o 8,7%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w maju wyniosła 16,8%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,6 pkt. proc., a w stosunku do maja 2013 r. – o 1,4 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,5 pkt. proc w porównaniu z poprzednim miesiącem oraz o 1,1 pkt. proc. w stosunku do maja 2013 r. i wyniosła 12,5%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.