Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w lipcu 2014 r. 2 września 2014 drukuj

Według stanu w końcu lipca 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 129 582 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 1,9%, a w stosunku do lipca roku 2013 spadek wyniósł 9,9% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 1,8%, a w porównaniu z lipcem 2013 r. wystąpił spadek o 10,3%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w lipcu wyniosła 16,0%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,2 pkt. proc., a w stosunku do lipca 2013 r. – o 1,5 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc w porównaniu z poprzednim miesiącem oraz o 1,2 pkt. proc. w stosunku do lipca 2013 r. i wyniosła 11,9%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.