Pierwsze posiedzenie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Toruniu. 19 września 2014 drukuj

W dniu 18 września 2014 r. odbyło się pierwsze spotkanie Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy (WRRP), na którym Pan Piotr Całbecki Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego wręczył za dotychczasową pracę podziękowania członkom ustępującej Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia.

Następnie na podstawie zarządzenia nr 36/2014 Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dnia 2 września 2014 r. zostały wręczone akty powołania nowym członkom WRRP.

Na przewodniczącego, członkowie WRRP wyłonili Pana Michała Korolko (przedstawiciela organu jednostek samorządu terytorialnego), a na w-ce przewodniczącego Panią dr Monikę Kwiecińską-Zdrenkę (przedstawiciela nauki).
Podczas obrad członkowie WRRP pozytywnie zaopiniowali projekt kryteriów ustalania kwot środków FP na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań realizowanych przez powiaty w 2015 roku. Następnie zaopiniowanych zostało 17 kierunków kształcenia w trzech szkołach ponadgimnazjalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

W ostatnim punkcie spotkania Pan Artur Janas – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu – przedstawił aktualną sytuację na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim.