Raport z OTK 2014 w Bydgoszczy 4 listopada 2014 drukuj

Jak co roku, w dniach 20 -24 października br., doradcy zawodowi oraz pośrednicy pracy z bydgoskiego Oddziału Zamiejscowego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu, brali czynny udział w realizacji różnych inicjatyw w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Ideą przewodnią tegorocznej edycji OTK było hasło: “Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy“.

Wśród  zrealizowanych działań znalazły się m.in. :

• zajęcia adresowane do uczniów zrealizowane w:
    Zespole Szkół Mechanicznych Nr 2 w Bydgoszczy:  “Planowanie kariery zawodowej” (20.10.2014) i “Rozmowa kwalifikacyjna” (24.10.2014)
    oraz
    Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy, gdzie przeprowadzono:  “Jak dobrze zaprezentować się w pierwszej pracy?” (21.10.2014)
  • prezentacja dla nauczycieli gimnazjum  w czasie konferencji zorganizowanej przez Szkolny Ośrodek Kariery w Zespole Szkół Drzewnych w Bydgoszczy nt.: “Zawód dla wszystkich?” (22.10.2014)
  • zajęcia dla klientów CIiPKZ w Bydgoszczy o tematyce:
    “Mój debiut na rynku pracy. Stres i wypalenie zawodowe.” (21.10.2014) – nowa oferta tematyczna warsztatów skierowana do osób debiutujących na rynku pracy.
    “Mój debiut na rynku pracy. Adaptacja w miejscu pracy.” (22.10.2014) – nowa oferta tematyczna warsztatów skierowana do osób debiutujących na rynku pracy.
    “Mapa możliwości zawodowych. Nie daj się stresowi –  jak nim zarządzać” (23.10.2014)
  • doradcy zawodowi pełnili również dyżury dla studentów na terenie Uniwersytetów: Technologiczno- Przyrodniczego (21.10.2014) oraz Kazimierza Wielkiego (22.10.2014) oraz udzielali konsultacji nt. pisania dokumentów aplikacyjnych dla klientów w siedzibie Centrum (20-22; 24.10.2014)
  • pracownicy urzędu uczestniczyli również jako wystawcy w Targach Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2014, które odbyły się w hali sportowo – widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy (23.10.2014)

Przygotowana z propozycja Centrum spotkała się z zainteresowaniem i aktywnym udziałem wszystkich adresatów. Łącznie w trakcie trwania Tygodnia Kariery z naszych usług skorzystało 477 osób.

Zespół pracowniczy serdecznie dziękuje wszystkim partnerom za współpracę oraz uczestnikom za udział w przygotowanych przedsięwzięciach.