Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2014 r. 10 listopada 2014 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Jak wynika ze wstępnych danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu października 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 123 189 bezrobotnych. Było to o 3205 osób (2,5%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 19 899 osób (13,9%) mniej niż w końcu października 2013 roku. W październiku 2013 r. liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 435 osób (0,3%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu października 2014 r. wyniosła 1786 tys. osób i w odniesieniu do września 2014 r. spadła o ponad 36 tys. osób (w analogicznym okresie w roku 2013 odnotowano w tym zakresie spadek o 7953 osoby).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W październiku 2014 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 20 powiatach województwa: od 27 osób w powiecie brodnickim do 613 osób w powiecie inowrocławskim. W 3 powiatach odnotowano wzrost liczby bezrobotnych: o 38 osób w powiecie golubsko-dobrzyńskim, 53 osoby w powiecie aleksandrowskim i  99 osób w powiecie świeckim.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W październiku 2014 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 7096 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 1155 mniej niż we wrześniu 2014 r., ale o 2298 więcej niż w październiku 2013 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.