Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w listopadzie 2014 r. 31 grudnia 2014 drukuj

Według stanu w końcu listopada 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 124 145 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 6. miejsce w kraju.
W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zwiększyła się o 0,8%, ale w stosunku do listopada roku 2013 wystąpił spadek o 15,4% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o 0,8%, a w porównaniu z listopadem 2013 r. wystąpił spadek o 15,0%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w listopadzie wyniosła 15,4%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie wzrosła o 0,1 pkt. proc., ale w stosunku do listopada 2013 r. spadła o 2,4 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 pkt. proc w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale spadła o 1,8 pkt. proc. w stosunku do listopada 2013 r. i wyniosła 11,4%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.