Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w lutym 2015 r. 27 marca 2015 drukuj

Według stanu w końcu lutego 2015 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 132 971 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 6. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 0,5%, a w stosunku do lutego roku 2014 wystąpił spadek o 15,3% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych wzrosła o 0,01%, a w porównaniu z lutym 2014 r. wystąpił spadek o 14,9%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w lutym wyniosła 16,3%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju (razem z województwem zachodniopomorskim).

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc., a w stosunku do lutego 2014 r. spadła o 2,5 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia nie zmieniła się w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale spadła o 1,9 pkt. proc. w stosunku do lutego 2014 r. i wyniosła 12,0%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.