Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w marcu 2015 r. 9 kwietnia 2015 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Ze wstępnych danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 marca 2015 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 128 120 bezrobotnych. Było to o 4851 osób (3,6%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 23 554 osoby (15,5%) mniej niż w końcu marca 2014 roku.

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu marca 2015 r. wyniosła 1865,7 tys. osób i w odniesieniu do lutego zmniejszyła się o 53 tys. osób, czyli 2,8% (w analogicznym okresie w roku 2014 odnotowano w tym zakresie spadek o 73,7 tys. osób, czyli 3,3%.). W stosunku do marca 2014 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 316 tys. osób (14,5%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

Spadek liczby bezrobotnych wystąpił we wszystkich powiatach województwa (od 29 osób w powiecie inowrocławskim do 486 osób w powiecie lipnowskim).

W marcu ubiegłego roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca spadła w województwie o 5345 osób (3,4%).

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W marcu 2015 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8670 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (o 4,1% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 2,2% więcej niż w marcu 2014 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.