Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w marcu 2015 r. 4 maja 2015 drukuj

Według stanu w końcu marca 2015 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 127 916 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 6. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 3,8%, a w stosunku do marca roku 2014 wystąpił spadek o 15,7% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 3,0%, a w porównaniu z marcem 2014 r. wystąpił spadek o 14,7%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w marcu wyniosła 15,8%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. miejsce w kraju.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,5 pkt. proc., a w stosunku do marca 2014 r. spadła o 2,5 pkt. proc. (w kraju stopa bezrobocia w porównaniu z poprzednim miesiącem zmniejszyła się o 0,3 pkt. proc., a w stosunku do marca 2014 r. spadła o 1,8 pkt. proc. i wyniosła 11,7%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.