BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Aufstockung der Mittel für den Wettbewerb 10-6.1.1-2012 27 Februar 2013 drucken

Marschallamt Kujawsko – Pomorskiego podjął decyzję o zwiększeniu alokacji na konkurs nr 10/6.1.1/2012 kündigte im Dezember 2012 r. przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu  dla Poddziałania 6.1.1 Unterstützung für die Arbeitslosen in den regionalen Arbeitsmarkt w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Pula dostępnych środków została zwiększona z kwoty 7 mln zł do 12 mln zł, co umożliwi dofinansowanie Minimum 22 kompleksowych projektów, zakładających realizację: warsztatów z zakresu poruszania się po rynku pracy, Führung, szkoleń prowadzących do podniesienia, uzupełnienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych, staży/praktyk zawodowych w miejscu pracy oraz pośrednictwa pracy.Projekty, które uzyskają dofinansowanie, są skierowane do ponad 800 osób niepracujących – głównie kobiet, ältere Menschen (50-64 lata) oraz osób niepełnosprawnych. Zwiększenie alokacji pozwoli na objęcie pomocą większej liczby osób pozostających bez zatrudnienia, dzięki czemu zwiększą się również ich szanse na podjęcie pracy. W ramach podpisanych umów beneficjenci będą musieli zagwarantować tzw. efektywność zatrudnieniową (tj. zatrudnienie) na poziomie minimum 30% – w przypadku projektów skierowanych do osób należących do grup najbardziej defaworyzowanych na rynku pracy (m.in. niepełnosprawnych, czy w wieku 50-64 lata), a 45% – w przypadku pozostałych uczestników projektu.

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Chancengleichheit auf dem Arbeitsmarkt für Menschen 50+