Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-Poméranie en Février 2013 r. 8 Mars 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, à la fin de Février 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 161 754 bezrobotnych. Ce fut 2725 personnes (1,7%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 10 245 osób (6,8%) więcej niż w końcu lutego 2012 roku. W lutym 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 3244 osoby (2,2%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu lutego 2013 r. wyniosła 2 337,4 tys. personnes i w odniesieniu do stycznia wzrosła o 1,8% (w roku 2012 wzrost wyniósł 2,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W lutym 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 18 powiatach województwa: à partir de 1 osoby w powiecie bydgoskim do 602 osób w Bydgoszczy. W powiecie grudziądzkim liczba bezrobotnych nie zmieniła się, a w 4 powiatach odnotowano spadek liczby bezrobotnych: w powiecie radziejowskim o 15 osób, sępoleńskim o 30 osób, wąbrzeskim o 58 osób i lipnowskim o 60 osób.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W lutym 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 6363 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej, o 1758 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 3331 więcej niż w lutym 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.