Licenciements chez Sharp Manufacturing Poland – des réunions d'information 5 Avril 2013 imprimer

W dniach 22, 27 marque 2013 les employés du Centre d'information et de planification de carrière ont assisté à des séances d'information à Torun avec le personnel de Sharp Manufacturing Company redondant basé en Pologne Ostaszewo.

Spotkania, przy współudziale Powiatowych Urzędów Pracy dla miasta Torunia oraz Powiatu Toruńskiego, miały na celu poinformowanie zwalnianych pracowników o przysługujących im uprawnieniach, formach wsparcia doradczego oraz instrumentach rynku pracy. Pracownicy firmy Sharp byli również informowani o wysokościach przysługujących im zasiłków dla bezrobotnych, a także terminach i możliwościach rejestracji w Powiatowych Urzędach Pracy (w związku ze skróconym okresem wypowiedzenia jakiemu podlegają). Pomocą zostało objętych 211 personnes.

Do Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Toruniu zgłaszają się pierwsze zwalniane osoby, które przebywają na tzw. „postojowym”, w celu uzyskania porady, przygotowania lub weryfikacji dokumentów aplikacyjnych,  uzyskania informacji o lokalnym rynku pracy oraz zapoznania się z ofertą szkoleniową i aktualnymi ofertami pracy. Centrum zaproponowało zwalnianym również pomoc w formie informacji na odległość oraz przesyłania skategoryzowanych ofert pracy za pośrednictwem poczty elektronicznej.