Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Kuyavian en Mars 2013 r. 8 Avril 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, à la fin de Mars 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 159 373 bezrobotnych. Ce fut 2271 osób (1,4%) de moins qu'à la fin du mois précédent, d'un 9833 ospersonnes6,6%) więcej niż w końcu marca 2012 roku. W marcu 2012 roku liczba bezrobotnych
w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 1969 osób (1,3%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu marca 2013 r. wyniosła 2 315,9 tys. personnes i w odniesieniu do lutego zmniejszyła się o 0,9% (w roku 2012 wzrost wyniósł 1,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W marcu 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 18 powiatach województwa: od 9 osób w powiecie tà partir deuńskim do 407 osób w powiecie lipnowskim. W 5 powiatach odnotowano wzrost liczby bezrobotnych: od 5 osób w powiecie mogileńskim do 106 osób w powiecie bydgoskim.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Février 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 6545 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, la 142 więcej niż w ubiegłym miesiącu i o 135 więcej niż w marcu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.