Forum de partenariat transnational à Vilnius. 24 Avril 2013 imprimer

Ministère du Travail et de la Sécurité sociale de la République de Lituanie, sur 7 Mai de cette année. organisé dans le Forum de partenariat transnational Vilnius. Le Forum est une série d'activités visant à soutenir la poursuite de la recherche de partenaires pour des projets de coopération transnationale sous OP HC / FSE, organisée jusqu'ici par l'INS. Głównym założeniem forum jest umożliwienie bezpośredniego kontaktu przedstawicieli różnych krajów w celu stworzenia efektywnych partnerstw ponadnarodowych i w konsekwencji wspólnej realizacji projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W spotkaniu, oprócz instytucji litewskich i polskich, planują wziąć udział projektodawcy z innych krajów. Przewiduje się, że na Forum będzie reprezentowanych łącznie około 20-30 instytucji.

W Forum mogą wziąć udział wszystkie podmioty, które planują składanie wniosku w ramach konkursów na projekty współpracy ponadnarodowej w ramach PO KL w 2013 r. (dane na temat konkursów na PWP ogłoszonych/planowanych do ogłoszenia w Polsce w 2013 r. są dostępne na portalu KIW, www.kiw-pokl.org.pl) oraz Beneficjenci projektów standardowych PO KL, którzy zamierzają je rozszerzyć o komponent ponadnarodowy. Wraz ze zgłoszeniem prosimy o przesłanie wypełnionego formularza dotyczącego potencjału projektodawcy. Zakres tematyczny Forum jest powiązany z tematyką konkursu na projekty współpracy ponadnarodowej, który w tej chwili jest ogłoszony na Litwie. Szczegóły dotyczące zakresu tematycznego konkursu znajdą Państwo w załączniku.

Zgłaszając się proszę zwrócić uwagę, że uczestnicy pokrywają koszty dojazdu i zakwaterowania we własnym zakresie. Językiem forum będzie wyłącznie język angielski (nie będzie tłumaczenia).

Zgłoszenia instytucji zainteresowanych wzięciem udziału w Forum należy przesyłać wyłącznie w formie elektronicznej, podając dane kontaktowe instytucji, osobę (personnes), które wezmą udział w Forum. Zgłoszenia należy przesyłać na adres maciej kropka jamrozik małpa cpe kropka gov kropka pl i beata kropka rybicka-dominiak małpa cpe kropka gov kropka pl. : Termin przyjmowania zgłoszeń upływa dnia 26 Avril.

Więcej informacji nt. konkursu jest dostępna na stronie http://esf.socmin.lt/

W przypadku pytań związanych z zasadami realizacji projektów współpracy ponadnarodowej w Polsce, w ramach PO KL, prosimy o kontakt z Krajową Instytucją Wspomagającą:

ZESPÓŁ DS. PROJEKTÓW WSPÓŁPRACY PONADNARODOWEJ

Katarzyna TyczkoKoordynator prac Zespołu tel.: (22) 378 31 59