Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-en Avril 2013 r. 9 Mai 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, à la fin Avril 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 155 086 bezrobotnych. Ce fut 3997 personnes (2,5%) de moins qu'à la fin du mois précédent, Mais environ 10 629 personnes (7,4%) więcej niż w końcu kwietnia 2012 roku. W kwietniu 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 5083 osoby (3,4%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu kwietnia 2013 r. wyniosła 2258,6 tys. personnes i w odniesieniu do marca zmniejszyła się o 2,4% (w analogicznym okresie w roku 2012 spadek wyniósł 3,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS

En Avril 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 22 powiatach województwa: à partir de 4 osób w powiecie wąbrzeskim do 450 osób w powiecie inowrocławskim. Wzrost liczby bezrobotnych odnotowano w Bydgoszczy (la 132 personnes).

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W kwietniu 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 6110 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 696 mniej niż w ubiegłym miesiącu, d'un 1023 więcej niż w kwietniu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.