Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w maju 2013 r. 11 Juin 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu maja 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 150 684 bezrobotnych. Ce fut 4288 osób (2,8%) de moins qu'à la fin du mois précédent, d'un 9731 ospersonnes6,9%) więcej niż w końcu maja 2012 roku. W maju 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 3504 osoby (2,4%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu maja 2013 r. wyniosła 2177,5 tys. personnes i w odniesieniu do kwietnia zmniejszyła się o 3,5% (w analogicznym okresie w roku 2012 spadek wyniósł 2,8%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS:

En mai 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił we wszystkich 23 powiatach województwa: à partir de 1 osoby w powiecie mogileńskim do 542 osób w powiecie inowrocławskim.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W maju 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5118 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 663 mniej niż w ubiegłym miesiącu, d'un 107 więcej niż w maju 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.