Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2012 année 6 Août 2013 imprimer

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu opublikował opracowanie “Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2012 roku”

Publikacja ta prezentuje wybrane najważniejsze wskaźniki rynku pracy, aktywizacji bezrobotnych oraz wskaźniki administracyjne. Publikacja powstała na bazie obligatoryjnych sprawozdań ministerialnych: MPiPS-01 o rynku pracy wraz z załącznikiem nr 6 „Aktywne programy rynku pracy”, MPiPS-02 o przychodach i wydatkach Funduszu Pracy oraz MPiPS-06 o instytucjonalnej obsłudze rynku pracy.

Opracowanie „Analiza porównawcza działalności powiatowych urzędów pracy województwa kujawsko-pomorskiego w 2012 roku” można określić jako jeden z etapów w procesie benchmarkingu, który ma na celu poprawę jakości świadczonych przez nie usług oraz efektywniejsze wykorzystanie potencjału organizacyjnego i dostępnych środków Funduszu Pracy.

Analiza składa się z trzech części zawierających: wskaźniki rynku pracy (m. in. stan i struktura bezrobocia, wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej), wskaźniki aktywizacji (m. in. podjęcia pracy oraz uczestnictwo w programach rynku pracy według form i uczestników), a także wskaźniki administracyjne (dotyczące m. in. liczby pośredników pracy i doradców zawodowych zatrudnionych w PUP). Dodatkowo przedstawiono również wsparcie dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy w ramach projektów z Priorytetu VI Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa (Poddziałanie 6.1.1. oraz Działań 6.2 i 6.3).

Articles les plus lus dans le bureau->Publications->Publications sur le marché du travail