BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Forecast Nachfrage nach Personal mit höherer Bildung in der Region durch 2020 2 September 2013 drucken

Sehr geehrte Damen und Herren,,

Bitte seien geraten, dass in den Abschnitt Publikationen - Veröffentlichungen Arbeitsmarkt Bericht wurde geschrieben Fr: „Prognoza zapotrzebowania na kadry z wyższym wykształceniem w województwie kujawsko – pomorskim do roku 2020”.
Badanie „Prognoza zapotrzebowania na kadry z wyższym wykształceniem w województwie kujawsko – pomorskim do roku 2020” zostało przeprowadzone w ramach projektu badawczego sfinansowanego ze środków EFS, zrealizowanego przez Agrotec Polska Sp. z o.o. w partnerstwie z Fundacją Instytut Badań Strukturalnych. Celem projektu było dokonanie analizy kujawsko – pomorskiego rynku pracy, a także sformułowanie prognoz dotyczących zapotrzebowania na pracowników z wyższym wykształceniem na kujawsko-pomorskim rynku pracy do roku 2020. W tym celu wykonawcy badania przeprowadzili szereg analiz dostępnych danych zastanych, indywidualne wywiady pogłębione z przedstawicielami: władz uczelni wyższych, władz wydziału oraz biura karier, wywiady grupowe z przedstawicielami szkół wyższych, instytucji otoczenia biznesu oraz publicznych i niepublicznych instytucji rynku pracy, badanie CATI z pracodawcami woj. kujawsko-pomorskiego oraz badanie CAPI z tymi z pracodawców, którzy w ciągu ostatnich 24 m-cy zatrudnili absolwenta z wyższym wykształceniem.
Na podstawie zebranych danych opracowano raport przedstawiający obecną sytuację osób z wyższym wykształceniem na kujawsko-pomorskim rynku pracy, możliwości dopasowania kwalifikacji osób kończących studia do potrzeb rynku pracyzarówno z perspektywy uczelni wyższych jak i samych pracodawców, oczekiwania pracodawców w stosunku do kandydatów do pracy z wyższym wykształceniem, a także prognozę popytu na pracę m.in. wg sektorów i grup zawodów w perspektywie do 2020 roku w trzech wariantach: optymistycznym, neutralnym i pesymistycznym.
Opracowanie zawiera również szereg rekomendacji skierowanych do pięciu grup odbiorców:

• Menschen, które na różnych etapach swojego życia dokonują wyborów edukacyjnych lub współuczestniczą w tych decyzjach (uczniowie, kandydaci na studia, studenci, rodzice/opiekunowie, nauczyciele),
  • uczelni wyższych,
  • pracodawców i organizacji pracodawców,
  • władz samorządowych szczebla lokalnego, powiatowego i regionalnego,
  • Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem !

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO