Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-en Août 2013 r. 9 Septembre 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, à la fin de Août 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 142 856 bezrobotnych. Ce fut 960 osób (0,7%) de moins qu'à la fin du mois précédent, d'un 6392 ospersonnes4,7%) więcej niż w końcu sierpnia 2012 roku. W sierpniu 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 98 osób (0,1%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu sierpnia 2013 r. wyniosła 2 085 tys. personnes i w odniesieniu do lipca zmniejszyła się o 8,4 tys. personnes, czyli 0,4% (w analogicznym okresie w roku 2012 odnotowano w tym zakresie wzrost o 0,6%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

En Août 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 13 powiatach województwa: od 3 osób w powiecie toruńskim do 273 osób w Bydgoszczy. Wzrost odnotowano w 10 powiatach: od 2 osób w powiatach bydgoskim i sępoleńskim do 168 osób w powiecie radziejowskim.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W sierpniu 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5591 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 408 mniej niż w ubiegłym miesiącu, d'un 151 więcej niż w sierpniu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.