Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim we wrześniu 2013 r. 7 Octobre 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu września 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 143 577 bezrobotnych. Ce fut 883 osoby (0,6%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca,  ale o 6277 osób (4,6%) więcej niż w końcu września 2012 roku. We wrześniu 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 836 osób (0,6%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu września 2013 r. wyniosła 2082 tys. personnes i w odniesieniu do sierpnia zmniejszyła się o 0,9 tys. personnes, czyli 0,04% (w analogicznym okresie w roku 2012 odnotowano w tym zakresie wzrost o 0,7%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS:

We wrześniu 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 15 powiatach województwa: od 3 osób w powiecie inowrocławskim do 181 osób w powiecie świeckim. Spadek odnotowano w 8 powiatach: od 6 osób w powiecie toruńskim do 112 osób w Toruniu.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

We wrześniu 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5221 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 359 mniej niż w ubiegłym miesiącu i o 563 mniej niż we wrześniu 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.