Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w październiku 2013 r. 7 November 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu października 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 143 133 bezrobotnych. Ce fut 390 osób (0,3%) de moins qu'à la fin du mois précédent, d'un 4737 ospersonnes3,4%) więcej niż w końcu października 2012 roku. W październiku 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 1096 osób (0,8%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu października 2013 r. wyniosła 2076,4 tys. personnes i w odniesieniu do września zmniejszyła się o 6,7 tys. personnes, czyli 0,3% (w analogicznym okresie w roku 2012 odnotowano w tym zakresie wzrost o 0,8%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W październiku 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 11 powiatach województwa: à partir de 13 osób w powiecie golubsko-dobrzyńskim do 165 osób w powiecie brodnickim. Spadek odnotowano w 12 powiatach: od 7 osób w powiecie mogileńskim do 305 osób w Bydgoszczy.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W październiku 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 4751 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 439 mniej niż w ubiegłym miesiącu, d'un 228 więcej niż w październiku 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.