Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-Poméranie en Novembre 2013 r. 9 Décembre 2013 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych meldunków przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, w końcu listopada 2013 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 146 780 bezrobotnych. Ce fut 3692 osoby (2,6%) więcej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 4373 osoby (3,1%) więcej niż w końcu listopada 2012 roku. W listopadzie 2012 roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca wzrosła w województwie o 4011 osób (2,9%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu listopada 2013 r. wyniosła 2115,8 tys. personnes i w odniesieniu do października wzrosła o 40,6 tys. personnes, czyli 2,0% (w analogicznym okresie w roku 2012 odnotowano w tym zakresie wzrost o 3,2%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

W listopadzie 2013 r., w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, wzrost liczby bezrobotnych wystąpił w 20 powiatach województwa: à partir de 11 osób w powiecie rypińskim do 572 osób w powiecie włocławskim. Spadek odnotowano w 3 powiatach: sępoleńskim (o 9 osób), toruńskim (o30 osób) i w Bydgoszczy (la 41 personnes)

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W listopadzie 2013 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 3932 wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej, o 866 mniej niż w ubiegłym miesiącu, d'un 625 więcej niż w listopadzie 2012 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.