Bulletin VLO Torun – Mai 2014 16 Juin 2014 imprimer

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu opublikował Biuletyn Informacyjny „Rynek pracy województwa kujawsko-pomorskiego” nr 05/2014, qui contient des informations sur la structure et l'activation du chômage en mai 2014 r.

W związku ze zmianą ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, od maja 2014 r. obowiązuje nowy katalog bezrobotnych będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Obecnie, zgodnie z art. 49 ww. ustawy zalicza się do nich: bezrobotnych do 30 roku życia, bezrobotnych długotrwale, bezrobotnych powyżej 50 roku żroku życia class ="tr_" id="tr_17" data-token="YmV6cm9ib3RueWNoIGtvcnp5c3RhasSFY3ljaCB6ZSDFm3dpYWRjemXFhCB6IHBvbW9jeSBzcG_FgmVjem5lag,," data-source="">bezrobotnych korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej, bezrobotnych posiadających co najmniej jedno dziecko do 6 roku życia lub co najmniej jedno dziecko niepełnosprawne do 18 roku życia, bezrobotnych niepełnosprawnych. Ustawa wprowadza również nowe formy pomocy (activation) dla bezrobotnych. Jednakże, z wyjaśnień przekazanych przez MPiPS wynika, że do końca bieżącego roku sprawozdawczość o rynku pracy prowadzona będzie w oparciu o dotychczas obowiązujące formularze sprawozdań. W związku z tym nie wszystkie aktualne dane będzie można porównywać z okresami wcześniejszymi. Z zapowiedzi Ministerstwa wynika, że do końca br. przewidywane jest wprowadzenie monitoringu, który umożliwi pozyskiwanie informacji wynikających wyłącznie z nowych przepisów ustawy. Informacje te zamieszczane będą także w bieżących numerach Biuletynu Informacyjnego WUP w Toruniu.

Articles les plus lus dans le bureau->Publications->Bulletins d'information