Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-en Juin 2014 r. 9 Juillet 2014 imprimer

• Nombre de chômeurs

Jak wynika ze wstępnych danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy, à la fin de Juin 2014 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 132 301 bezrobotnych. Ce fut 4999 personnes (3,6%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i o 13 480 osób (9,2%) mniej niż w końcu czerwca 2013 roku. W czerwcu 2013 r. liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca zmniejszyła się w województwie o 4771 osób (3,2%).

Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu czerwca 2014 r. wyniosła 1914,8 tys. personnes i w odniesieniu do maja 2014 r. spadła o prawie 71,9 tys. personnes (w analogicznym okresie w roku 2013 odnotowano w tym zakresie spadek o 67,2 tys. bezrobotnych).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

En Juin 2014 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, spadek liczby bezrobotnych wystąpił we wszystkich powiatach województwa: à partir de 6 osób w powiecie chełmińskim do 466 osób w Bydgoszczy.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

W czerwcu 2014 r. powiatowe urzędy pracy w województwie kujawsko-pomorskim pozyskały 5819 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej, o 437 mniej niż w maju 2014 r., d'un 698 więcej niż w czerwcu 2013 r.

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.