BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Szkolenie pn. “Bezpieczna praca za granicąw CIiPKZ w Bydgoszczy 4 September 2014 drucken

Auf 04.09.2014 r., o godzinie 10.00, w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Bydgoszczy, odbyło się szkolenie BEZPIECZNA PRACA ZA GRANICĄ dla osób zainteresowanych pracą opiekunki/na osoby starszej w Niemczech.

Podczas spotkania poruszono kwestie tj.:

• Jak znaleźć bezpieczną pracę za granicą?
  • Jak dobrze przygotować się do wyjazdu?
  • Jakie formalności należy załatwić?
  • Dlaczego warto legalnie pracować za granicą?
  • Czym zajmuje się Opiekunka osób starszych w Niemczech?

Spotkanie przeprowadziła Pani Natalia Guzinaasystentka ds. rekrutacji firmy ATERIMA MED/ We do care. Jest to agencja zatrudnienia organizująca usługi medyczne i paramedyczne. Firma ta specjalizuje się w szczególności  w zakresie opieki nad osobami starszymi, chorymi i niesamodzielnymi. Agencja świadczy usługi, rekrutuje i zatrudnia personel na potrzeby osób prywatnych oraz szpitali i placówek opiekuńczych na terenie Niemiec, Polski i Francji.

ATERIMA MED współpracuje z prowadzonym przez s. Annę Bałchan Stowarzyszeniem PoMOC, które pomaga m. in. ofiarom przemocy i handlu ludźmi. Celem tej działalności jest przekonanie osób wyjeżdżających do pracy za granicę, by zadbały o swoje bezpieczeństwo. Więcej informacji na stronach:  www.po-moc.pl ; www.stopniewolnictwu.pl.

Spotkanie było również okazją do pozyskania informacji o aktualnych ofertach pracy dla osób rozważających wyjazd do pracy w Niemczech i zapoznania się z wymaganiami stawianymi kandydatom do tej pracy.

Agencja wychodząc na przeciw potrzebie nabycia przez przyszłych opiekunów umiejętności porozumiewania się w języku niemieckim, organizuje bezpłatny kurs języka niemieckiego w Internecie, z którego można skorzystać pod adresem: www.opiekunki.aterima.pl

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO