Konferencja “Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu” w Bydgoszczy 8 Septembre 2014 imprimer

Sur 4 Septembre 2014 r. odbyła się w Bydgoszczy konferencja nt. „Osoba niepełnosprawna w zatrudnieniu”.
Omówiono przepisy w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych, zasady dofinansowania pracodawców z tytułu zatrudnienia, uprawnienia pracownicze oraz wsparcie instytucjonalne  tychże osób.

W trakcie konferencji porad udzielali specjaliści z:

Organizatorem Konferencji był Okręgowy Inspektorat Pracy w Bydgoszczy przy współudziale Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane w ramach działań współtowarzyszących Małemu Festiwalowi „Ty i Ja”. Jego organizatorem było Stowarzyszenie Bez Ograniczeń w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół nr 19 w Bydgoszczy. Ideą tego przedsięwzięcia było promowanie zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

Przydatne informacje dotyczące tematyki poruszanej w trakcie konferencji, są dostępne na stronach:

1. Efekty projektu PFRON pt. Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach, w wyniku którego powstały charakterystyki 200 zawodów zawierające m.in. informacje na temat wymagań, ewentualnych czynników utrudniających zatrudnienie, możliwości zatrudnienia w tych zawodach osób z określonym rodzajem niepełnosprawności oraz informacje o potrzebie przystosowania stanowisk pracy do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.
  2. Serwis Pracodawców i Przedsiębiorców EKSPERT Platforma Dialogu Społecznego, zawierający aktualne treści z zakresu prawa i form zatrudniania niepełnosprawnych pracowników, informacje o instytucjach zajmujących się wsparciem dla pracodawców oraz możliwościach uzyskiwania przez przedsiębiorców pomocy finansowej.