Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w sierpniu 2014 r. 29 Septembre 2014 imprimer

Według stanu w końcu sierpnia 2014 r. w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 127 987 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 7. lieu dans le pays.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zmniejszyła się o 1,2%, a w stosunku do sierpnia roku 2013 spadek wyniósł 10,3% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 1,3%, a w porównaniu z sierpniem 2013 r. wystąpił spadek o 11,0%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w sierpniu wyniosła 15,8%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. lieu dans le pays.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie zmniejszyła się o 0,2 pkt. proc., – o 1,6 pkt. proc. rw kraju stopa bezrobocia zmniejszyła się o 0,1 pkt. proc w porównaniu z poprzednim miesiącem oraz o 1,3 pkt. proc. w stosunku do sierpnia 2013 r. i wyniosła 11,7%).*

*w dniu 19.09.2014 r. Urząd Statystyczny w Bydgoszczy przekazał korektę danych dotyczących stopy bezrobocia za okres od grudnia 2013 r. do lipca 2014 r.

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.