BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Konkurs dla gimnazjalistów na opis pracy w wymarzonym zawodzie 23 Januar 2015 drucken

Landesarbeitsamt in Toruń, w ramach realizacji projektu systemowego Rynek Pracy pod Lupą II, zorganizował konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs był elementem kampanii promocyjno-informacyjnej, której celem było zachęcenie uczniów do zapoznania się z informacjami o rynku pracy dostępnymi m.in. na stronie internetowej projektu Rynek Pracy pod Lupą II. Kampania miała na celu również podniesienie świadomości wśród gimnazjalistów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie gimnazjalnym oraz to, że, decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości.

Zadaniem konkursowym było opisanie w kilku zdaniach pracy w swoim wymarzonym zawodzie. Zgłoszenia przysłało 353 uczniów z 78 szkół gimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, z tego: 235 dziewcząt i 118 chłopców. Jury przyznało 5 nagród głównych w postaci tabletu oraz 10 wyróżnień w postaci Ipod’a. Dodatkowo, dla każdego uczestnika konkursu przygotowano zestaw gadżetów promujących projekt (torba ekologiczna, notes, teczka, długopis oraz pendrive). Wszystkie nagrody zostały przekazane uczniom za pośrednictwem szkół.

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Chancengleichheit auf dem Arbeitsmarkt für Menschen 50+