Konkurs dla gimnazjalistów na opis pracy w wymarzonym zawodzie 23 Janvier 2015 imprimer

Bureau régional du Travail à Toruń, w ramach realizacji projektu systemowego Rynek Pracy pod Lupą II, zorganizował konkurs skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs był elementem kampanii promocyjno-informacyjnej, której celem było zachęcenie uczniów do zapoznania się z informacjami o rynku pracy dostępnymi m.in. na stronie internetowej projektu Rynek Pracy pod Lupą II. Kampania miała na celu również podniesienie świadomości wśród gimnazjalistów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie gimnazjalnym oraz to, że, decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości.

Zadaniem konkursowym było opisanie w kilku zdaniach pracy w swoim wymarzonym zawodzie. Zgłoszenia przysłało 353 uczniów z 78 szkół gimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego, z tego: 235 dziewcząt i 118 chłopców. Jury przyznało 5 nagród głównych w postaci tabletu oraz 10 wyróżnień w postaci Ipod’a. Dodatkowo, dla każdego uczestnika konkursu przygotowano zestaw gadżetów promujących projekt (torba ekologiczna, notes, teczka, długopis oraz pendrive). Wszystkie nagrody zostały przekazane uczniom za pośrednictwem szkół.