Liczba bezrobotnych i stopa bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim na tle Polski i województw w styczniu 2015 r. 9 Mars 2015 imprimer

Według stanu w końcu stycznia 2015 r. en Cujavie-Poméranie restée enregistrée 133 584 bezrobotnych. Pod względem liczby bezrobotnych województwo zajmowało 5. lieu dans le pays.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych w regionie zwiększyła się o 5,1%, ale w stosunku do stycznia roku 2014 wystąpił spadek o 15,1% (w kraju w odniesieniu do poprzedniego miesiąca liczba bezrobotnych także wzrosła o 15,1%, a w porównaniu ze styczniem 2014 r. wystąpił spadek również o 15,1%).

Stopa bezrobocia rejestrowanego w województwie kujawsko-pomorskim w styczniu wyniosła 16,4%. Pod względem wysokości stopy bezrobocia województwo kujawsko-pomorskie zajmowało 2. lieu dans le pays.

W odniesieniu do poprzedniego miesiąca stopa bezrobocia w regionie wzrosła o 0,7 pkt. proc., ale w stosunku do stycznia 2014 r. spadła o 2,4 point. proc. (w kraju stopa bezrobocia wzrosła o 0,5 pkt. proc w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale spadła o 1,9 pkt. proc. w stosunku do stycznia 2014 r. i wyniosła 12,0%).

W załączeniu przedstawiamy grafiki ilustrujące zmiany liczby bezrobotnych i stopy bezrobocia w województwie kujawsko-pomorskim (ogółem i w powiatach) na tle Polski i innych województw.