Podsumowanie projektu systemowego Rynek Pracy pod Lupą II 15 czerwca 2015 drukuj

W dniu 11 czerwca br. WUP w Toruniu zorganizował seminarium podsumowujące realizację projektu systemowego – Rynek Pracy pod Lupą II współfinansowanego ze środków UE w ramach EFS (Poddziałanie 6.1.1 Priorytetu VI PO KL).

Podczas seminarium zostały zaprezentowane wyniki zrealizowanych zadań merytorycznych, tj.: monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych, badań pracodawców kluczowych branż województwa, podmiotów gospodarczych powstałych dzięki dotacjom z pup, analizy rynku szkoleniowego, ofert internetowych oraz promocji projektu. Dodatkowo przedstawiono zagadnienia będące istotnym uzupełnieniem podjętej problematyki, dotyczyły one m.in.: lokalnej informacji o zawodach, kompetencji przyszłości, inteligentnych specjalizacji oraz potencjału kluczowych branż.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele: samorządu województwa i powiatów, KO, poradni psychologiczno-pedagogicznych, pracodawców oraz biur karier.

Więcej informacji nt. seminarium znajduje się na stronie www.podlupa.wup.torun.pl

Zespół Projektowy Projektu Rynek Pracy Pod Lupą II zachęca do lektury wyników projektu, które zamieszczone są pod adresem: www.podlupa.wup.torun.pl/biblioteka