Ogólnopolski Konkurs Poprawy Warunków Pracy 6 lipca 2015 drukuj

W Twoim miejscu pracy poprawiono bezpieczeństwo pracy i ergonomię? Weź udział w 43. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poprawy Warunków Pracy.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną, innymi ministerstwami, urzędami kontroli, instytucjami ubezpieczeniowymi oraz partnerami społecznymi.

Celem konkursu jest wyróżnianie rozwiązań technicznych i organizacyjnych, a także opracowań naukowych, których zastosowanie przyczyniło się do poprawy warunków pracy. Konkurs promuje także projekty edukacyjne i popularyzujące tematykę bezpieczeństwa oraz ochrony człowieka w środowisku pracy.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach:

• kategoria A – rozwiązania techniczne i technologiczne (wdrożone rozwiązania autorskie, ograniczające zagrożenia dla człowieka w środowisku pracy),
• kategoria B – prace naukowo-badawcze (opracowania naukowe związane z poprawą bezpieczeństwa i warunków pracy, które mogą być zastosowane w praktyce, w tym prace doktorskie),
• kategoria C – przedsięwzięcia organizacyjne i edukacyjne (opracowania, rozwiązania lub działania z zakresu organizacji pracy, edukacji i popularyzacji bezpieczeństwa pracy, w tym prace dyplomowe – np. inżynierskie, licencjackie, magisterskie, wydawnictwa).

Zgłoszenie do konkursu należy przesłać do Sekretariatu Konkursu do 31 lipca 2015 r.
(Sekretariat prowadzi Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy, ul. Czerniakowska 16, 00-701 Warszawa, tel. 22/623-36-83, e-mail: ciop małpa ciop kropka pl).

Więcej informacji o konkursie (również wnioski konkursowe) znajdą Państwo na stronie: www.ciop.pl/konkurs-bhp.

Konkurs Poprawy Warunków Pracy