Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w czerwcu 2015 r. 7 lipca 2015 drukuj

• Liczba bezrobotnych

Ze wstępnych danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 30 czerwca 2015 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 110 059 bezrobotnych.

Było to o 5656 osób (4,9%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i 22 066 osób (16,7%) mniej niż w końcu czerwca 2014 roku.

Spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 22 powiatach województwa (od 47 osób w powiecie rypińskim do 591 osób w Bydgoszczy). Niewielki wzrost (o 17 osób) odnotowano jedynie w powiecie sępoleńskim.

W czerwcu ubiegłego roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca spadła w województwie o 5175 osób (3,8%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu czerwca 2015 r. wyniosła 1624 tys. osób i w odniesieniu do maja zmniejszyła się o 78,0 tys. osób, czyli 4,6% (w analogicznym okresie w roku 2014 odnotowano w tym zakresie spadek o 74,2 tys. osób, czyli 3,7%.). W stosunku do czerwca 2014 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 288,0 tys. osób (15,1%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

• Liczba wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej

W czerwcu 2015 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8931 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (o 1,7% mniej niż w poprzednim miesiącu, ale o 52,1% więcej niż w czerwcu 2014 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.