Wstępna informacja o sytuacji na rynku pracy w województwie kujawsko-pomorskim w lipcu 2015 r. 10 Août 2015 imprimer

• Nombre de chômeurs

Ze wstępnych danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 lipca 2015 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 107 746 bezrobotnych.Ce fut 2166 personnes (2,0%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i 21 836 osób (16,9%) mniej niż w końcu lipca 2014 année.

Spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 19 powiatach województwa (à partir de 2 osób w powiecie tucholskim do 332 osób w powiecie włocławskim). W 3 powiatach odnotowano wzrost: w powiecie chełmińskim o 2 osoby, radziejowskim o 10 osób i sępoleńskim o 111 osób). W powiecie toruńskim liczba bezrobotnych nie zmieniła się.

W lipcu ubiegłego roku liczba bezrobotnych w odniesieniu do poprzedniego miesiąca spadła w województwie o 2543 personnes (1,9%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu lipca 2015 r. wyniosła 1587,0 tys. osób i w odniesieniu do czerwca zmniejszyła się o ponad 35,1 tys. osób, czyli 2,2% (w analogicznym okresie w roku 2014 odnotowano w tym zakresie spadek o 34,0 tys. osób, czyli 1,8%.). W stosunku do lipca 2014 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 291,5 tys. osób (15,5%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Juillet 2015 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8228 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (o 10,1% mniej niż w poprzednim miesiącu, ale o 4,7% więcej niż w lipcu 2014 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.