Des informations préliminaires sur la situation sur le marché du travail en Cujavie-en Août 2015 r. 9 Septembre 2015 imprimer

• Nombre de chômeurs

Z danych przekazanych przez powiatowe urzędy pracy wynika, że w dniu 31 sierpnia 2015 roku w województwie kujawsko-pomorskim zarejestrowanych pozostawało 105 365 bezrobotnych. Ce fut 2287 personnes (2,1%) mniej niż w końcu poprzedniego miesiąca i 22 622 osoby (17,7%) mniej niż w końcu sierpnia 2014 année.

Spadek liczby bezrobotnych wystąpił w 19 powiatach województwa (à partir de 33 osób w powiecie żnińskim do 406 osób w Bydgoszczy). W 4 powiatach odnotowano wzrost: w powiecie świeckim o 22 osoby, aleksandrowskim o 28 personnes, golubsko-dobrzyńskim o 40 osób i radziejowskim o 103 osoby).

W sierpniu ubiegłego roku liczba bezrobotnych, w odniesieniu do poprzedniego miesiąca, spadła w województwie o 1595 personnes (1,2%).

Według wstępnych informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej liczba bezrobotnych w Polsce w końcu sierpnia 2015 r. wyniosła 1565,0 tys. osób i w odniesieniu do lipca zmniejszyła się o ponad 20,6 tys. osób, czyli 1,3% (w analogicznym okresiepersonnesku 2014 odnotowano w tym zakresie spadek o 25,3 tys. osób, czyli 1,3%.). W stosunku do sierpnia 2014 r. liczba bezrobotnych w kraju zmniejszyła się o 288,2 tys. osób (15,6%).

Wstępne dane dla kraju dostępne są na stronie MPiPS.

• Nombre de postes à pourvoir et les lieux d'activation professionnelle

En Août 2015 roku zgłoszono do powiatowych urzędów pracy w województwie kujawsko-pomorskim 8657 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej (o 3,9% więcej niż w poprzednim miesiącu i o 19,2% więcej niż w sierpniu 2014 r.).

Załącznik: tabele z liczbą bezrobotnych oraz wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej według powiatów.