BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Überwachung von Defizit und Überschuss in Kujawien-in 2014 r – część druga 7 Oktober 2015 drucken

Opracowanie jest drugą częścią rocznego raportu z monitoringu zawodów deficytowych i nadwyżkowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2014 r.W raporcie zawarto informacje o absolwentach szkół ponadgimnazjalnych i wyższych roku szkolnego 2013/2014, a także uczniach i studentach roku szkolnego 2014/2015. Dane te zostały odniesione do informacji o bezrobotnych w okresie do 12 miesięcy od dnia ukończenia nauki, co pozwoliło zobrazować sytuację na rynku pracy absolwentów najpopularniejszych kierunków kształcenia w województwie kujawsko-pomorskim.

Opracowanie zawiera część opisową oraz zestawienie danych w ujęciu tabelarycznym. W opracowaniu korzystano z następujących źródeł danych: Statistisches Zentralamt (wyniki badania popytu na pracę w roku 2014 oraz dane o absolwentach i studentach szkół wyższych), System Informacji Oświatowej (dane o absolwentach i uczniach szkół ponadgimnazjalnych), Sprawozdanie MPiPS-01 o rynku pracy (głównie Załącznik 3 – „Bezrobotni oraz wolne miejsca pracy i miejsca aktywizacji zawodowej według zawodów i specjalności”).

Opracowanie dostępne jest na stronie zakładce: Urząd->Veröffentlichungen->Veröffentlichungen auf dem Arbeitsmarkt

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO