Relacja z VI Międzynarodowych Targów Pracy 23 października 2015 drukuj

20 października br. w hotelu Bulwar w Toruniu odbyły się VI Międzynarodowe Targi Pracy. To już szóste takie wydarzenie organizowane przez Zespół EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. W targach  udział wzięło 38 wystawców z kraju i zagranicy, w tym agencje zatrudnienia, pracodawcy, doradca EURES, przedstawiciele Ambasady Kanady oraz instytucje związane z rynkiem pracy.

Targi odwiedziło łącznie ok. 500 osób. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się stoiska pracodawców i doradcy EURES z Niemiec, gdzie poza ofertami zatrudnienia można było uzyskać informacje dotyczące warunków życia i pracy w  Niemczech. Chętnie odwiedzane było również stoisko Ambasady Kanady, gdzie można było dowiedzieć się o możliwości zatrudnienia w Kanadzie w ramach programu “International Experience Canada”. Jak co roku, wiele osób odwiedziło stoiska powiatowych urzędów pracy i WUP w Toruniu, gdzie pytano o oferty pracy, szkolenia i wsparcie dla osób niepracujących z funduszy unijnych.

Oferta przedstawiona przez tegorocznych wystawców był bardzo szeroka. Na targach można było ubiegać się o pracę na wielu różnych stanowiskach, m.in.: pracowników produkcji, pracowników administracyjno-biurowych, opiekunów/opiekunek osób starszych, pracowników sezonowych, spawaczy, lakierników, ślusarzy, operatorów CNC, magazynierów, operatorów wózków widłowych, operatorów maszyn, mechaników, informatyków/programistów. Łącznie pracodawcy i agencje zatrudnienia oferowali 1600 miejsc pracy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.