BIENENSTOCK. Autobahn Chełmińska 30/32, 87-100 Torun
so. +48 56 669 39 00, faxen: +48 56 669 39 99

Przyznanie środków Funduszu Pracy dla województwa kujawsko-pomorskiego na 2016 rok 28 Dezember 2015 drucken

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, decyzją z 4 Dezember 2015 r. ustalił kwoty środków Funduszu Pracy jakie mogą być wydatkowane w 2016 roku na finansowanie zadań realizowanych w województwie kujawsko-pomorskim.

Podział kwot środków został dokonany uchwałą Nr 51/1818/15 Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego z dniu 16 Dezember 2015 r. w sprawie ustalenia kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie zadań realizowanych przez samorządy powiatów województwa kujawsko-pomorskiego w 2016 r. oraz uchwałą Nr 51/1819/15 w sprawie zasad wykorzystania środków Funduszu Pracy na finansowanie zadań realizowanych przez samorząd województwa w 2016 r., w oparciu o kryteria określone przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego uchwałą Nr XIV/292/15 z dnia 23 listopada 2015 r. in sprawie określenia kryteriów ustalania kwot środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji, Beschäftigung, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań realizowanych przez powiaty w 2016 Jahr.

Zgodnie w ww. uchwałami dokonano podziału kwot na:

I. zadnia realizowane przez samorządy powiatów, łącznie 224 156,1 tys. zł w tym na:

1. programy na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej 218 453,3 tys. zł
  2. inne fakultatywne zadania 5 700,8 tys. zł
    W ramach powyższych limitów ustalone zostały następujące kwoty środków
    na realizację projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach priorytetów:
  • 8i dostęp do zatrudnienia dla osób poszukujących pracy i osób biernych zawodowo, w tym długotrwale bezrobotnych oraz oddalonych od rynku pracy, także poprzez lokalne inicjatywy na rzecz zatrudnienia oraz wspieranie mobilności pracowników – w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014 - 2020: kwotę 40 812 320,00 zł;
  • 8ii trwała integracja na rynku pracy ludzi młodych, w szczególności tych, którzy nie pracują, nie kształcą się ani nie szkolą, w tym ludzi młodych zagrożonych wykluczeniem społecznym i wywodzących się ze środowisk marginalizowanych, także poprzez wdrażanie gwarancji dla młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020: kwotę 58 763 309,00 zł.

II. zadania realizowane przez samorząd województwa 527,1 tys. zł

Wie bewerten Sie diese Seite?

Vorgestellt

Course Arbeit im VLO